Metoda tampodruku polega na nakładaniu trwałej farby drukarskiej na znakowany produkt, za pomocą miękkiego, gładkiego stempla zwanego tamponem. Oprócz farby i tamponu potrzebna jest także specjalna maszyna, nazywana tamponiarką i matryca, czyli metalowa płytka z wyrytym lub wytrawionym wzorem. Oprócz bardzo korzystnej ceny, jedną z głównych zalet jest szybkość, która umożliwia realizację zamówień wielkonakładowych w krótkim czasie. 

Uniwersalność

Stosowanie różnokształtnych tamponów pozwala na znakowanie nietypowych, często nieregularnych powierzchni. W zależności od rodzaju użytej farby możliwy jest druk na różnorodnych podłożach, w tym szkle, metalu, drewnie czy tworzywach sztucznych.

Precyzja

Tampodruk świetnie sprawdza się w przypadku znakowania zarówno małych, jak i dużych przedmiotów, dlatego świetnie nadaje się do drukowana breloków, długopisów, a także dekoderów, routerów itp. Wykonane ta techniką nadruki są precyzyjnie i czytelne.

Niska cena

Niska cena sprawiła, że tampodruk jest dzisiaj wyjątkowo popularny zarówno w przypadku zamówień nisko, jak i wysokonakładowych.

Grupy znakowania:

T1, T2, T3, T4 

T1+V, T2+V, T3+V, T4+V - dla produktów wymagających dodatkowego przygotowania powierzchni.

T1USB, T2USB - w przypadku pamięci USB

Back to Top